A valódi AI igénybe vétele

A Dyntell nemcsak egy kiemelkedő rendszerintegrátor cég, hanem innovátor is. A Dyntell Platform-hoz csatlakozó ügyfeleink részére olyan egyedülálló szolgáltatásokat adunk, amelyek korábban elérhetetlen üzleti lehetőségeket nyitnak meg előttük.

Egy vezető azt várja el a mesterséges intelligenciától, hogy a vállalatában valós időben csoportvezetői döntéseket hozzon. Erre képesek is a gépi tanuló algoritmusok, azonban a probléma a feldolgozáshoz szükséges nagy mennyiségű adathoz való hozzáféréssel van, ami a hagyományos relációs adatbázisokban csak lassan tud megtörténni. A másik probléma, hogy mindenkinek van már valamilyen rendszere, és a mai gyorsuló világban nincs ideje arra (pénze se), hogy ezt újraépítse. Gyors, olcsó és más rendszerekkel együttműködő platformot keres.

A cégvezetők között, akikkel találkozunk sokan azért nem cserélik le a már nem megfelelően működő rendszereiket, mert éppen az új, mesterséges intelligenciával támogatott verzióra várnak. Ők is látják, hogy a jelenlegi modernnek mondott üzleti rendszerekben az AI nem valósídejű, gyakran erőltetett alkalmazásai vannak és nem használható a vállalati rendszerek teljes területén, ugyanez igaz a 3rd party AI szolgáltatókra is. Hasonlít az eset ahhoz, hogy már nem akarod megvenni a kedvenc autógyártód aktuális típusát, mert tudod, hogy jön a következő, sokkal vagányabb verzió. De mikor?

Nos, a Dyntell-nél az idő elérkezett a próbaútra.

Zero Latency
A gazdasági környezet kiszámíthatlansága egyre gyorsabb elemzést és azonnali visszacsatolást kíván meg az üzleti folyamatokban, ezért a Dyntell szakított a hagyományos OLTP-OLAP megközelítéssel és SingleStoreDB technológiával minden a rendszerbe került adat szinkronizáció és ETL futtatása nélkül elemezhető válik. Innentől nem beszélhetünk külön ERP, BI és AI rendszerekről. A Dyntell Platform-ban ezek a szoftverek egy integrált egészet alkotnak.
Részletesen >
The New User Interface
A GenAI modellek forradalma az informatikai mobilitás új formáját fogja elterjeszteni: ahelyett, hogy a billentyűzettel és az egérrel vinnénk be az adatokat, egyre inkább beszélgetni fogunk a szoftvereinkkel. A Dyntell nagy erőforrásokkal fejleszti a hangvezérelt felhasználói interfészt, amiivel hasonlóan lehet beszélgetni, mint egy nagy tudású kollégával. Több GenAI motor segítségével nagy szókinccsel rendelkezik, de emellett teljes ismerete van a vállalati adatokról és azok összefüggéseiről, ha nem érthető a kérdés, akkor visszakérdez és ha valami sürgős tennivaló van, akkor felhív telefonon. A hangvezérlés következő lépcsője a Kiterjesztett Valóság (Mixed Reality) eszközök használata, ahol a felhasználó miközben egy szemüvegen keresztül a külvilágot látja, a rendszer egy 3-dimenziós virtuális valóságot a szeme elé vetítve mutatja például hogy hová kell mennie és mit, hová kell tennie a raktárosnak. Ezek az eszközök beszédfeldolgozásra is képesek, detektálják, hogy a felhasználó hová néz, sőt akár az egyes objektumokat is képesek azonosítani. Az alábbi linken egérkattintással tudjuk szimulálni ezt (az oldal betöltődése hosszabb időt vesz igénybe):
Részletesen >
Composable
A composable filozófia segítségével valósítható az meg, hogy a folyamatosan változó világban a rendszer rugalmas maradjon és ne kelljen folyamatosan újraépíteni a nulláról. Jelentős költségmegtakarítást jelent az, hogy a már meglévő elemek beépíthetők az új rendszerbe. A Microservices technológia, a valódi elosztott működés, a modulok közötti üzenetkezelés és felhő kombinációjából bizonyosan az üzleti szoftverek virágzása fog kiemelkedni, és végre az üzleti világ is megkapja az igazi modularizáltságot, a “Lego” élményt. A nagy monolitikus rendszereknél viszont ez csak akkor lesz elérhető, ha újraírják a teljes kódot a mikroszervízes technológia elvei alapján, viszont ezek a “legacy” rendszerek is megjelenhetnek egy-egy modulként egy microservice struktúrában a Dyntell Platformban. És ez a struktúra teszi azt is lehetővé, hogy például a mesterséges intelligencia képességekhez minden modul, minden funkció hozzá tudjon férni.
Részletesen >
Hyper-Connected Enterprise
A fenti funkciók lehetővé teszik a Bill Gates által megálmodott vállalati digitális idegrendszer létrehozását, ahol a rendszer minden elérhető vállalati információt feldolgoz (minden üzleti rendszer adata, szenzorokról, PLC-kből és IoT eszközökről jövő adatok, dolgozók lokációja, kameraképek, vállalaton kívüli adatforrások) és ezek alapján a mesterséges intelligencia rendszer képes önálló döntéseket hozni, hogy a működést hatékonyabbá tegye.
Részletesen >